Sık Sorulan Sorular

İzmir Tente
Birinci Sınıf Tente - Perola ve Gölgelendirme Sistemleri

Bilmeniz Gerekenler

Tente Nedir?

Güneşten ve rüzgardan korunmak için bir şeyin üzerine kurulan sistemdir. Daha çok görselliği için tercih konusu olmuştur. Kasetli tente, mafsallı tente ve çift taraflı tente gibi çeşitleri vardır.

Pergola Nedir?

Kökü latince saçak anlamına gelen “pergola” ifadesine dayanmaktadır. İtalyanca bir kelime olup, gölgeli yürüyüş yolu ya da geçit demektir. Dış mekanda oturma birimi olarak da bilinir. Alüminyum ve ahşap pergola vardır. Otomatik tente sistemidir.

Zip Perde Nedir?

Dış mekan stor perdeleridir. Güneş kontrolünü sağlamak için kullanılan perde ile iç mekandan dış mekanı izleyebilirsiniz. Otomatik kumanda sistemi ile kullanımı basittir.

Cam Sistemi Nedir?

Mevsimlerden etkilenmeden mekanlarınızı kullanmaya yardımı olan bir sistemdir. Kış bahçesi ve giyotin cam sistemi bulunmaktadır. Birçok alanda kullanılan otomatik pencere sistemidir.

Tente Kumaşları Nelerdir?

Tentelik ve şemsiyelik kumaşlardır. %100 elyaftan boyalı akrilik iplik ile dokunmuştur. Blockout kumaş karartma sistemi ile kaplı seçenekleri mevcuttur.

Branda Nedir?

Daha çok kış hava şartlarında korunmak için polyester kumaş ile oluşturulan ürünlere verilen bir isimdir. Branda su geçirmez kumaş cinsi, güneş ve ışığa karşı her mevsim sizi korumak için hızlı kapalı alanlar oluşturmaya yarar.

Motorlu Tente Nedir?

Tente, uzaktan kumandalı motor ile açılıp kapanabilen, mekanları soğuk, yağmur, kar ve bunun gibi dış etkenlerden koruyan bir kapama sistemidir.

Tente Montajı Ne Kadar Sürer?

Sistemin yerine montajı büyüklüğüne göre 3 saat ile 2 gün aralığında değişir. Ama ölçülendirme, imalat ve montaj süresi yine projeye göre 7 – 15 gün aralığında değişir.

Kafemin Bahçesine Tente Yaptırmak İçin İzin Almalı mıyım?

Mutlaka yapılan her değişiklik ve tadilat için izine ihtiyaç vardır. Ancak bu tamamen bulunduğunuz bölge ve işyerinizin konumu ile ilgilidir. Bazı yerlerde izinler çok kolay alınırken bazı yerlerde sorun çıkabilmektedir.

Sizinle Nasıl İrtibata Geçebilirim?

Telefon, faks, mail veya iletişim formunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Pergola İçin Renk Sıralaması Varmı?

Pergola üzerinde RAL kataloğundan seçeceğiniz bütün renkleri uygulayabiliyoruz. Talebiniz doğrultusunda ahşap desenli olarak boyama da yapılabilmektedir.

Kepenk Nedir?

Sarmal kapı, daraba vb. gibi birçok isimle anılan dikey çalışan bir kapı modelidir. Roller shutter olarak İngilizce literatürde adlandırılır. Kepenk üst tarafında bulunan motor şaftının dönmesi ile kepenk lamellerinin bunun üzerine sarılması sonucu açılıp kapanma işlemi yapar. Garaj kapılarından dükkân kapılarına kadar birçok yerde çok farklı şekillerde kullanılır. Ev camları için panjur tipi sarmal kapılar da mevcuttur.

Panjur Nedir?

Gereğine göre güneşi ve rüzgarı önlemeye, ışığı azaltmaya yarayan, açılır kapanır dar ve yatay tahtadan plastikten veya metal gereçlerden yapılmış, pencereye takılan kapatma düzeneğidir. Özellikle çok rüzgarlı ve fırtınalı bölgelerde panjurların camdan daha dayanıklı olmaları nedeniyle camların kırılmaya karşı korumasıdır.

Cam Sistemi Kullanım Yerleri Neresidir?

Kış bahçesi evde, bahçede ve çatıda kullanılır. Kapalı ve camlı mekan olarak kullanılır. Giyotin cam pencere, oda bölme, çatı teras, balkon, havuz kenarları, kış bahçeleri, ve pergola tente gibi yerlerde rüzgar kırıcı olarak kullanılır.

Tente Kumaşlarının Faydaları Nelerdir?

Kurumsal, endüstriyel ve ev tipi projelere stil getirmektedir. Doğru kullanım şartlarında uzun ömürlere sahiptir. 5 yıl garantilidir. Blockout ise ışık, ses ve ısı yalıtımı sağlar. Alev yürütmez, suya karşı dayanıklıdır ve ışığı filtreleyebilir. 5 yıl garantilidir.

Ürünlerin Arızası Olduğunda Ne Yapılır?

Ürünler arızalandığında firmamızı arayarak bize bilgi vermeniz yeterlidir. Servis elemanlarımız “3 İş Günü” içerisinde gelip üründe olan sorunu gidereceklerdir. Yerinde müdahale edilemeyecek bir arıza söz konusu olduğunda tenteniz sökülerek “7 İş Günü” içerisinde arıza giderilerek yerine monte edilir. Garanti kapsamı dışında olan ürünlerde de servis hizmeti vermeye devam etmekteyiz.

Pergola Sistemi Uzun Ömürlümüdür?

Pergola sistemi kullanıldığı kumaş ile güneşi engeller, ısı yalıtımı sağlar ve alev yürümez. Bu yüzden kumaşın 5 yıl solmama özelliği vardır. En az 5 yıl rahat rahat kullanabilirsiniz.

Pergola Tente Kullanım Kolaylıkları Nelerdir?

Pergola tente sisteminde yazın güneşten, açılır kapanır tavan özelliği ve su geçirmez oluşu ile yağmurdan koruma özelliği kullanım kolaylığı sağlamaktadır. İsteğinize göre etrafını camla ve dikey stor perde ile kapatabilirsiniz.

Tente Sistemleri Nedir?

Güneş ve yağmurdan koruma amacıyla tercih edilen manuel ve otomatik, iskelet ve kumaş rengini sizin belirleyebileceğiniz sistemlerdir.

Tente Sistemlerinde Ne Tür Kumaşlar Kullanılır?

%100 elyaf boyalı akrilik iplik dokuması ile üretilen özel bir kumaştır. Hava şartlarına karşı dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Su geçirmemesi özelliği ile yağmurlu havalarda da kullanılabilir. Gölge oluşturmasının yanı sıra hava geçirme özelliği de kullanım açısından tercih sebebidir. Farklı renk ve desen seçenekleri ile mekânların dış cephesine uyum sağlayarak estetik bir görünüm katmaktadır.

Pergola - Tente Kullanım Kolaylıkları Nelerdir?

Pergola Tente sisteminde yazın güneşten, açılır kapanır tavan özelliği ve su geçirmez oluşu ile yağmurdan koruma özelliği kullanım kolaylığı sağlamaktadır. İsteğinize göre etrafını camla ve dikey stor perde ile kapattırıp sisteminizi kış bahçesi haline getirebilirsiniz.

Pergola Sistemi Kullanım Açısından Uzun Ömürlümüdür?

Pergola sisteminde blockout kumaş kullanılmakta olup 3 katman özelliği ile güneşi % 100 engellemekte ve ısı yalıtımı sağlamaktadır. Kullanmış olduğumuz kumaş alev yürümez özelliği ile tercih sebebidir. 5 yıl solmama özelliğine sahiptir. Sistemde kullanılan konstrüksiyon alüminyum olarak imal edilir.

Zip Perde Avantajları Nelerdir?

Modern ve estetik görüntü sağlar. Isıtma ve soğutmada enerji tasarrufu sağlar. Rüzgâra karşı dayanıklı olup güneşin zararlı ışınlarını filtreler. Kullanım sırasında şekli bozulmayan kumaş yapısı yırtılmaya ve uzamaya karşı dayanıklıdır.

Tente Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Tente kumaşı bölgesel lekelenmelerde suya deterjan karıştırılarak yumuşak bir fırça yardımı ile yapılıp ardından durulama işlemi yapılmalıdır.

EN ÇOK ARANANLAR

İzmir Tente
 
İzmir Tente Fiyatları
 
İzmir Tente Firmaları
 
İzmir Pergola
 
Pergola
 
Tente
 
Zip Perde
 
Masfallı Tente
 
Win Tente
 
Kasetli Tente
 
Körüklü Tente
 
Otomatik Tente
 
Teras Tente
 
Motorlu Tente
 
Balkon Tente
 
Klasik Tente
 
Karpuz Tente
 
Oval Pergola
 
Kış Bahçesi
 
Şeffaf Store
 
İzmir Zip Perde
 
İzmir Körüklü Tente
 
İzmir Otomatik Tente
 
Çeşme Tente
 
Urla Tente
 
Kuşadası Tente
 
Narlıdere Tente
 
Karabağlar Tente
 
Balçova Tente
 
Tente İzmir